Your address will show here +12 34 56 78
DEKORACJE OKIENNE
DEKORACJA OKNA HOTELOWEGO
Przepisy dotyczące kategoryzacji hoteli mówią, że pokoje hotelowe muszą być wyposażone w firany, żaluzje lub rolety przepuszczające światło oraz zasłony, rolety lub żaluzje okienne zaciemniające (dopuszcza się elementy dwufunkcyjne). Reszta pozostaje w rękach inwestorów, projektantów wnętrz i dostawców tekstyliów oraz urządzeń do ich zawieszania.Dekoracja okna w pokoju hotelowym powinna spełniać funkcję zarówno praktyczną jak i estetyczną. W zależności od standardu pokoju hotelowego musi mieć odpowiednie parametry. Wybierając dekoracje okienne do pokoju w pensjonacie czy hotelu o wysokim standardzie  firany, zasłony lub inne elementy zasłaniające okno trzeba wybierać, kierując się tymi samymi zasadami. Należy zwrócić uwagę na aspekty techniczne, ale także prawne (tam, gdzie jest to wymagane, np. ze względu na kategoryzację obiektu, stosować trzeba tkaniny trudnopalne i zaciemniające).
  • Text Hover
KTÓRY Z PRODUKTÓW JEST NAJLEPSZY DO HOTELU?
WYBÓR JEST PROSTY
Na rynku dostępnych jest wiele zasłon, firan, rolet, paneli, żaluzji itp., a na wybór produktu wpływ ma wiele czynników m. in.: – jakość materiałów, posiadane atesty, praktyczność itp.

Duże znaczenie przy doborze dekoracji okiennych ma to, w jakim stopniu będzie oświetlone wnętrze. Do bardzo słonecznych wnętrz poleca się tkaniny mniej przejrzyste, produkty osłaniające większą przestrzeń okna, np. rolety rzymskie. Z kolei dla pomieszczeń z małą liczbą okien lub od strony północnej lepszą opcją będą produkty wykonane z przejrzystych tkanin o jasnym kolorze. Ilość przestrzeni w obrębie okna może pozwolić na obszerne zasłony z lambrekinami czy na bardzo popularne w ostatnim czasie panele japońskie, które osłaniają okno oraz ścianę. Do mniejszej przestrzeni wybiera się rolety lub krótkie zasłony i firany.

Firanki i zasłony w dekoracji okien mogą być wykonane z wielu tkanin i przeróżnie upięte. Zasłony, zgodnie z nazwą, z reguły służą do zasłaniania okien. Firanki i zasłony stwarzają możliwość różnicowania dekoracji hoteli.
  • Text Hover
FIRANKI, MUŚLINY, JEDWABIE...
Wśród firan rozróżniamy woale gładkie w palecie kilkudziesięciu kolorów, marmurki, drukowane, haftowane, organzy gładkie, kolorowe, wzorzyste, haftowane, kilkuwarstwowe, muśliny, jedwabie, lny, siatki i gipiury.

Organzy są przejrzyste i zwiewne, przez co nie ograniczają dopływu światła, mogą wnieść do wnętrza bogactwo kolorów, lub stanowić ledwie widoczną mgiełkę.

Woale są mniej przejrzyste, niż organzy, mocniej filtrują promienie słoneczne i ładnie się układają. Mogą być białe lub w naturalnym kolorze ecru, bardziej fantazyjne występują w pełnej gamie kolorów i bogactwie wzorów. Koronki, siatki i tiule, gładkie lub haftowane, także kolorowo. Są wśród nich stylizowane na dawne epoki, ale również nowoczesne, pasujące do najbardziej modernistycznych wnętrz.
  • Text Hover
ZASŁONY
Do dekoracji okna lub częściowego przysłonięcia można użyć lekkiej tkaniny, niekoniecznie zatrzymującej światło, jednak aby zaciemnić pokój hotelowy, stosuje się materiały grubsze, nieprzepuszczające światła.

Zasłony poliestrowe
Do wykonania zasłon stosuje się tkaniny poliestrowe, które ładnie się układają, nie gniotą się i są bardzo łatwe w konserwacji.

Zasłony z tkanin naturalnych
Zasłony coraz częściej wykonuje się z tkanin naturalnych - bawełnianych, lnianych, wełnianych i jedwabnych o różnych fakturach - gładkie, drukowane i haftowane.
  • Text Hover