Your address will show here +12 34 56 78GALANTERIA HOTELOWA
JAKĄ POŚCIEL WYBRAĆ DO SWOJEGO OBIEKTU?

Czy ma być w kolorze białym, czy też w innych barwach. Czy poduszki i kołdry powinny być wypełnione puchem i pierzem, czy sztucznymi materiałami, dlaczego tak ważne są ochraniacze na materace?

BAWEŁNA CZY BAWEŁNA Z POLIESTREM?

Tkanina bawełniana jest przyjemna w dotyku i oddychająca, zapewnia komfortowy sen, dobrze chłonie wilgoć, jest trwała, daje poczucie i gwarancję świeżości. Można do niej stosować chlorowe środki wybielające.Na Zachodzie, głównie ze względu na oszczędność wody i środków chemicznych, klienci coraz częściej wybierają tkaniny z domieszką poliestru, ponieważ w procesie prania absorbują one mniej wody i środków piorących. Tkanina bawełniana z domieszką poliestru jest nieco tańsza, łatwiejsza w eksploatacji,  odporniejsza na gniecenie, łatwiejsza do prasowania czy maglowania w niższych temperaturach. Zaletą stosowania pościeli z mieszanek jest również ograniczenie rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy, co jest ważne dla gości z alergiami. Nie są one oczywiście bez wad, są nieco mniej przyjemne w dotyku, mają też skłonność do żółknięcia przy stosowaniu wybielaczy.
  • Text Hover
KOŁDRY I PODUSZKI
WYPEŁNIENIE NATURALNE

Parametr, na który powinno się zwracać uwagę podczas wyboru kompletu pościelowego to nie tylko wymiar, ale także ilość wypełnienia w kołdrze lub poduszce. Większa ilość puchu (naturalnego lub sztucznego) w poduszce lub kołdrze to większy komfort dla gości.

PIERZE I PUCH

Naturalne wkłady zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza (tzw. „oddychające" kołdry i poduszki). Takie wypełnienie wystarcza na dłużej niż w przypadku sztucznego. Tyle, że te wsady (z wyjątkiem wełny) nie służą alergikom, ponieważ mogą powodować uczulenia. Rozwiązaniem są syntetyczne wsady.
  • Text Hover
  • Text Hover
POŚCIEL I RĘCZNIKI HOTELOWE
Aby powstała tkanina odporna na częste pranie w temperaturze 95 stopni C, maglowanie, pilingowanie i dezynfekcję, musi być zastosowane długie, czesankowe włókno, maksymalnie gładkie. Im dłuższe i gładsze włókna, tym cieńsza i bardziej wytrzymała tkanina. Nici szwalnicze używane do szycia pościeli hotelowej, najlepiej rdzeniowe, powinny być odporne na działanie wysokich temperatur. Sposób szycia polegający na zagęszczeniu ściegu oraz ryglach wzmacniających zakończenia ściegów, i oczywiście zamykająca poszwę czy poszewkę zakładka hotelowa, a nie zamki czy guziki.

Tekstylia hotelowe podlegają różnym trendom,  cały czas jednak podstawowy kolor to biały, a materiał to bawełna, lub bawełna z domieszką poliestru. Pościel czy ręczniki w kolorze białym  są eleganckie i neutralne. Kolor ten przywodzi skojarzenia z czystością i świeżością, daje pewność gościom hotelowym że pościel, pod którą śpią jest sterylnie czysta.
  • Text Hover
OCHRANIACZ HIGIENICZNY

Ochraniacz higieniczny stosowany jest w celu zabezpieczenia materaca (szczególnie jego wnętrza) przed brudem oraz płynami. Dużo łatwiej i taniej jest wyprać ochraniacz higieniczny niż pokrowiec materaca.

Składa się z materiału jersey lub frotte oraz poliuretanowej (PU) membrany która jest materiałem paroprzepuszczalnym/ oddychającym z pełną cyrkulacją powietrza.

Ochraniacz mocowany jest na materacu za pomocą 4 narożnych gum lub na pełnym obszyciu w formie prześcieradła na gumce.
  • Text Hover