Your address will show here +12 34 56 78
ŁÓŻKA HOTELOWE
Czy można sobie wyobrazić obiekt noclegowy bez łóżka z pościelą? To one definiują pojęcie obiekt noclegowy, bo zaspokajają główną potrzebę gości – potrzebę dobrego snu.

Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na ich jakość, co często jest trudne, gdyż zazwyczaj ich zakup znajduje się na końcu wydatków inwestycyjnych, gdy okazuje się, że planowany budżet jest już i tak znacznie przekroczony. I w ten sposób, kierując się jedynie kryterium „najniższej ceny", już na starcie hotel skazuje się na porażkę. Choć łóżka to jeden z ostatnich elementów wyposażenia hotelu, bo powinno się je wnosić dopiero kiedy wszystkie prace budowlane i montażowe są już zakończone, to jednak ich rodzaj powinien być rozważany już na etapie projektowania inwestycji i określania standardu obiektu.

Ile wobec tego powinno kosztować komfortowe, estetyczne i trwałe łózko hotelowe?

Wszystko zależy od jego rozmiaru, liczby warstw i materaców do niego zastosowanych (bazowy, właściwy, nawierzchniowy) czy rodzaju wkładu materaca, czyli tego co znajduje się w środku, z jakich materiałów wykonane jest łóżko (drewno, płyta mdf, tapicerowane).
 • Text Hover
Przyjmuje się też wskaźnik, według którego cena łóżka powinna stanowić 4–5-krotność ceny za nocleg w danym hotelu. Zastosowanie tej reguły pozwala dobrać łóżko tak, aby spełnić oczekiwania gościa wobec klasy obiektu, jaki wybiera. Jeżeli wszystkie elementy są prawidłowo dobrane, to łóżko pozwoli nawet najbardziej wybrednym gościom na chwilę odpoczynku
JAKIE ŁÓŻKO WYBRAĆ?
ŁÓŻKO TRADYCYJNE

Łóżka tradycyjne posiadają obudowy wykonane z drewna lub płyt MDF, w których „chowa się" materac. Łóżka tradycyjne mają jedną bardzo istotną wadę, po złączeniu dwóch pojedynczych łóżek w jedno dwuosobowe, powstaje przerwa która nawet po nałożeniu materaca nawierzchniowego jest często widoczna a na pewno wyczuwalna dla gości hotelowych.
 • Text Hover
ŁÓŻKO KONTYNENTALNE

Łóżko kontynentalne to inaczej materac bazowy wykonany z płyty, wzmacniany konstrukcją drewnianą w którego wnętrzu umieszczono listwy drewniane lub sprężyny. Materac bazowy powinien być wytrzymały i stanowić stabilne podparcie dla materaca właściwego, a jednocześnie nie być zbyt ciężki, aby nie sprawiać trudności przy sprzątaniu. Należy także zadecydować o rodzaju jego wykończenia, może to być falbana maskująca konstrukcję lub boki tapicerowane tkaniną wskazaną przez klienta. Szeroki wybór kolorystyki, faktur i wzorów tkanin sprawi że łóżko kontynentalne pięknie wkomponuje się w wystój całego wnętrza.
 • Text Hover
Najwyższy komfort snu gwarantują łóżka kontynentalne, które składają się z twardego materaca typu base box, materaca dwustronnego oraz materaca górnego - nawierzchniowego.Tego typu łóżko z nóżkami zakończonymi kółkiem znacznie ułatwia sprzątanie, przemeblowanie, oraz zmianę pościeli.
WEZGŁOWIA TAPICEROWANE
Wezgłowie łóżka może być jego integralną częścią, ale nie musi.

Decydując się na łóżko z wezgłowiem, warto wziąć pod uwagę wielkość pokoju hotelowego. W dużym i przestronnym pokoju hotelowym możemy sobie pozwolić na dowolne wezgłowie. Ale np. gdy łóżko stoi pod skosami, wielkość wezgłowia trzeba dokładnie zaplanować. Wezgłowie może stanowić całość z łóżkiem, ale w pokojach o małej powierzchni warto pomyśleć o osobnym wezgłowiu zrobionym według autorskiego pomysłu, projektu.

Pamiętajmy, że pokój hotelowy z łóżkiem bez wezgłowia może sprawiać wrażenie miejsca zimnego i bezosobowego, a na dodatek ściana za łóżkiem szybko się brudzi. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wezgłowie tapicerowane, miękkie, z tkaniny miłej w dotyku, uosabia klasyczną elegancję, a przy tym przytulność. Może być na stałe połączone z łóżkiem albo montowane na ścianie. W drugim przypadku możemy sobie pozwolić na znacznie więcej, np. zrobić je nie tylko na całą szerokość łóżka, lecz także poszerzyć o wymiar szafek nocnych. Powiększanie wezgłowia w górę to inny ciekawy pomysł - może sięgać nawet do sufitu. Tapicerowane wezgłowie łóżka jest też dobrym pomysłem w przypadku pokoi na poddaszu. Obicie ściany ze skosem nad łóżkiem pikowaną tapicerką uczyni zaletą pokoju hotelowego. Jeśli jednak z jakichś względów nie ma możliwości zamontowania tapicerowanego wezgłowia, alternatywą jest  drewno lub lakierowana płyta MDF przymocowana bezpośrednio do ściany. Warto wtedy zrobić zabudowę obejmująca wezgłowie łóżka, szafki nocne, toaletkę. Wprawdzie łóżka hotelowe można wybrać z standardowej  oferty sprzedaży dostępnej u dostawców, jednak aby lepiej dopasować je do wystroju całego pokoju i charakteru hotelu, warto pokusić się o nadanie im oryginalnego wyglądu.
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Wezgłowie to najczęściej oddzielny element łóżka. Często montowany na stałe do ściany, co zapobiega brudzeniu ściany za głową oraz daje komfort podczas snu i korzystania z łóżka na siedząco. Na etapie projektu należy rozważyć ewentualne rozmieszczenie otworów pod montaż gniazdek elektrycznych i oświetlenia.  Materiał i forma tego elementu zależą od stylistyki całego pokoju.
MATERACE HOTELOWE
ECONOMY BONNEL

Dwustronny materac bonellowy w dwóch wariantach:
w pokrowcu pralnym bądź z atestem trudnopalności,
Sprężyny umiejscowione rzędowo, połączone drutem,
Całość otoczona pianką T 25 z przekładką filcową,
Pokrowiec zdejmowany z suwakiem rozdzielczym,
Wysokość w pokrowcu od 16-18 centymetrów,
Materac z serii twardych.
 • Text Hover
STANDARD POCKET

Materac kieszeniowy  w dwóch wariantach:
w pokrowcu pralnym bądź z atestem trudnopalności,
Sprężyny umiejscowione rzędowo w osobnych kieszeniach,
całość otoczona pianką T 25 z przekładką filcową,
256 sprężyn/ m2.,
Pokrowiec zdejmowany z suwakiem rozdzielczym,
Wysokość w pokrowcu od 18-21 centymetrów,
Materac z serii średnio twardych.
 • Text Hover
Podejmując decyzję o wyborze modelu materaca warto wiedzieć, że materac bonellowy to najprostszy typ materaców spotyka się je przede wszystkim w hotelach niższej klasy. Są one zdecydowanie najtańsze, ale też nie mają żadnych właściwości ortopedycznych. Kiepsko dopasowują się do kształtu ciała, a więc ich stosowanie często kończy się bólami pleców lub przynajmniej niewyspaniem.

Materace kieszeniowe do hoteli nadają się świetnie, ponieważ są dość tanie, a przy tym zapewniają dość dobre podparcie ciała. W tym przypadku właściwości ortopedyczne będą zależały od ilości sprężyn. Materace kieszeniowe są produkowane w różnych wersjach, w tym także z piankami wysokoelastycznymi, termoelastycznymi, lateksowymi i specjalnymi systemami podwyższającymi cyrkulację powietrza. Tego rodzaju udoskonalenia kosztują, ale znacznie podnoszą komfort snu gości hotelowych.
BAZY
Solidna i komfortowa baza hotelowa typ box - spring,
Stelaż wykonany z drewna sosonowego z płytą boczną MDF,
Przekładka filcowa  oraz pianka poliuretanowa T 30,
W komplecie nóżki, hamulce oraz łącznik do baz,
Wysokość bazy 20/ 24 cm,
Wysokość nóżek 10/ 12 cm.
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
NÓŻKI DO ŁÓŻEK
Nóżki decydują o wysokości łóżka, ale też mają wpływ na jego estetykę i wygląd końcowy. Duży wybór pozwoli nam dopasować je do rodzaju podłogi i wystroju wnętrza.Najlepiej aby co najmniej dwie nóżki łóżka kontynentalnego kończyły się kołami, co zapewnia ich większą mobilność, a więc ułatwia częste sprzątanie i przemeblowania w pokojach.
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover

Pets are diverse not merely in appearance, structure, way of life, but additionally around the function that they play in the natural communities. The function of animals in nature – pollinating plants. It’s butterflies, custom paper writing beetles, flies, bees, bees and other folks. Without them, the appearance of our forests, meadows, fields could be very several. A lot of animals are spreading the fruits and seeds of plants. Some carry them around the fur and feathers. Birds consuming juicy fruits, the pulp is digested, and also the seeds within a dense shell pass by way of the gut without the need of losing germination, and distributed more than lengthy distances.

How To Remove free mac cleaner Mac Cleanser

The Way to Eliminate From Your Mac? Many people are having trouble. It can make your computer. Here is how you can remove free your self out of the clutches.